Znasz chyba to uczucie, gdy zaproszenia ślubne napływają ze wszystkich stron. W takich momentach możesz się zastanawiać nad tym, jaką sukienkę wybierzesz na tę imprezę, bądź nad tym, co podadzą na danie główne, ale możesz też się zacząć zastanawiać nad tym, czy aby nie przyszedł czas, ażeby poślubić własnego partnera?
Z drugiej jednak strony zaczynasz się zastanawiać nad tym, czy te inne pary też miały wątpliwości przed ślubem i czy niewielki kryzys w związku oznacza to, że pora szukasz sobie nowej miłości, czy być może warto jest próbować ratować swój związek.
Czasami trudno jest określić, czy to, co czujemy do partnera jest miłością, czy też pożądaniem, jednak skoro nachodzą Cię myśli o ślubie, prawdopodobnie masz do czynienia z tych drugim. Oto kilka wskazówek, dzięki którym będziesz w stanie odpowiedzieć sobie, czy już jesteś gotowa na tworzenie poważnych planów na przyszłość i czy Twój partner jest “tym jedynym”.
Gdy już wiesz, to wiesz na sto procent
Czasami wydaje nam się, że w swoim związku stoimy w miejscu, a decyzja o ślubie jest czymś, na co nigdy byśmy się nie zdecydowali. Z drugiej strony, Wasze wspólne życie wydaje się być w porządku i jesteś w stanie sobie wyobrazić to, że będziecie razem przez całe swoje życie.
“Gdy jesteś pewna swoich relacji z partnerem, to po prostu jesteś ich pewna”
Może to zdanie wydaje się być nielogiczne, lub brzmieć banalnie, ale jeśli wydaje Ci się, że Twój partner jest “tym właściwym”, to możesz być prawie pewna, że tak właśnie jest. Gdy jesteś zakochana, po prostu czujesz się dobrze, czujesz motyle w brzuchu na myśl o przyszłości ze swoim facetem.
Kiedy jest Ci z kimś dobrze, możesz być przy tej osobie w stu procentach sobą i nie obawiać się, iż ta osoba wykorzysta Cię w negatywny sposób.
Jesteście w stanie zaakceptować swoje wady i nadal siebie kochać. Natomiast jeśli obawiasz się co do swojego związku, prawdopodobnie jest ku temu powód.
Potraficie się kłócić
Mało realistyczne jest to, że nigdy nie będziecie się kłócić ze swoim partnerem. Jeśli jesteście gotowi na ślub, powinniście być w stanie się kłócić, a następnie rozwiązywać swoje spory.
Będziesz wiedzieć, że jeśli Wasze kłótnie się powtarzają i zawsze dotyczą tego samego, coś nie jest w porządku. To po prostu będzie męczące. Nie mówię, że macie nie mieć sprzeczek czy też macie się sobą nie irytować, jednak nie musi to wyglądać tak, jak gdyby świat właśnie miałby się skończyć.
Oboje powinniście być w stanie wziąć odpowiedzialność za to, czym przyczyniliście się do spory, zamiast obwiniania się nawzajem. Powinnaś być przygotowana na krytykę jak też świadoma tego, że w sporach najlepszych rozwiązaniem jest konstruktywna krytyka wobec siebie.
Możecie ze sobą rozmawiać o poważnych sprawach
Jeśli jesteście gotowi na ślub, powinniście mieć wystarczająco dobre umiejętności komunikacyjne, aby mówić o poważnych sprawach, które mogą mieć wpływ na Wasz związek.
Na przykład, czy czujesz się dobrze z rodziną i przyjaciółmi swojego partnera? Czy on też się czuje dobrze? Czy rozmawialiście o swoich poprzednich związkach?
Jeśli jeden z Was ma dzieci z poprzedniego związku, jak się do nich odnosicie? Co każdy z Was myśli o utrzymywaniu kontaktu ze swoimi byłymi?
Czy macie takie same cele i oczekiwania wobec swojego życia?
Powinniście być też w stanie rozmawiać o poważnych sprawach, który wpływają na Waszą przyszłość, jak na przykład to, czy chcecie mieć dzieci, jeśli tak, to kiedy? Jak radzić sobie z członkami rodziny, których jedno z Was szczerze nie znosi? Jeśli macie dzieci z poprzednich związków, czy jesteście gotowi do robi ojczyma/macochy?
Czy macie takie same poglądy na temat pieniędzy, czy możecie o tym otwarcie mówić ze sobą? Czy lubisz wydawać? A może oszczędzać? A Twój partner?
Te codzienne czynności mogą przysporzyć nie lada problemów na dłuższą metę, a więc warto o tym rozmawiać jeszcze na początku. Jeśli nie ustalicie tego na początku, po zakończeniu fazy “miesiąca miodowego” może Was czekać mało przyjemna niespodzianka.
Zdaj sobie sprawę, na co jesteś w stanie się godzić, a na co nie
Rzeczy, co do których nie ma sensu się kłócić to na przykład polityka, poglądy dotyczące wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii czy też tego, czy lubicie dalszą rodzinę swojego partnera. Jednak warto jest całkowicie i w stu procentach zgadzać się w kwestiach ważnych, takich jak ilość dzieci, zarządzania pieniędzy i tego typu (o wiele poważniejszych) sprawach.